Hakkımızda

ANADOLU ÖĞRETİM KURUMLARI

1985 yılında RİZE merkezde ÖĞRETMENLER tarafından üniversiteye hazırlık kursu olarak kurulmuş ve eğitim-öğretim hayatına başlamıştır.
1994’de Pazar ilçesinde ilk şubesini 2002 yılında da Ardeşen ilçesinde 2. şubesini açmıştır.

2007 yılında Rize merkez şubesinden ayrılarak Pazar ve Ardeşen ilçelerinde yoluna devam etmiştir.

2015 dershanelerin dönüşüm sürecinde ÖZEL ÖĞRETİM KURSU ve TEMEL LİSE türünde 2 özel öğretim kursu ve bir Temel lise ile hizmet vermeye, çocuklarımızın geleceklerini aydınlatmaya devam etmektedir.

2019 da MEB kararı ile Temel lise ismi kullanımı sonlandığından 2019-2020 eğitim öğretim yılında yeni kampüsümüzde ÖZEL PAZAR AÇI KOLEJİ adıyla eğitim öğretime DEVAM ediyoruz.

Biz kimiz: Varlığa, bilgiye ve değerlere kendi medeniyetinin penceresinden bakmanın bilinci ile temel değeri insan olan ve hikmeti kuşanmış nesiller yetiştiren, medeniyet mimarlarıyız.

Ne yapıyoruz:Biz, öğrencilerimize akademik, zihinsel, duygusal, bedensel, sosyal ve manevi gelişimlerini gerçekleştirecek eğitim ortamları sağlıyoruz. Hayat boyu öğrenme ortamı sağlayarak öğretmenlerimizin, velilerimizin ve toplumumuzun doğru üretim yapabilecekleri nitelikli bir hayatı sürmelerine katkıda bulunuyoruz.

Hizmet verdiklerimiz kimlerdir: Biz, öğrencilerimize, velilerimize, öğretmenlerimize, diğer çalışanlarımıza ve toplumumuza hizmet veriyoruz.

ÖZEL ÖĞRETİM KURSLARIMIZDA

Mezun gruplara sayısal, eşit ağırlık ve sözel gruplara hafta sonu 11 ve 12.sınıflara üniversite hazırlık kursları 9 ve 10.sınıflara okula yardımcı kurslar 8. sınıflara LGS sınavına hazırlık kursları şeklide çeşitli kurslarımız mevcuttur.

ÖZEL PAZAR AÇI KOLEJİ ANADOLU LİSESİNDE

9-10-11-12. sınıflara anadolu lisesi müfredatını uygulayıp aynı zamanda da üniversiteye hazırlık destek kursları ile sınava hazırlık yarışında hazırlıyoruz

Bizim için önemli olan nedir?

Bizim için öz kültürümüz ve medeniyetimiz,Öğrenme sürecinde öğrencinin bireysel farklılıklarının dikkate alınması, Hayat boyu öğrenme becerisinin kazanılması, Bir üst kuruma öğrenci seçen sınavlarda yüksek başarının sağlanması,Becerilere dayalı dil öğretimi, Birikim ailesinin mutluluğu önemlidir.
Bizi; Öğrenmeyi öğrenmek, Başarıda sürekliliği sağlamak, Bireysel farklılıklara saygı göstermek,
İlgi ve yeteneklere uygun gelişimi gerçekleştirmek, Deneyime değer vermek, Yenilikler yaratmak ve model olmak diğerlerinden farklı kılar.

Nasıl bir kişiliğimiz var.
Öğretme ve öğrenme heyecanımızın sürekli olması, Kardeşlik ve sorumluluk duygumuzun gelişmiş olması, Kurumlarımızda bulunan herkesin sürekli gelişmeye katkıda bulunması bizim kişiliğimizdir.

Vizyonumuz

Kültür ve medeniyetimizden beslenerek, ihtiyaç duyduğu anda özgün kültür ve medeniyet unsurlarını üretebilen ve umrana ulaşmayı gaye edinmiş bilge insanları, tüm ihtiyaçları giderilmiş eğitim ortamlarında yetiştirmiş olma, hayat boyu eğitim etkisi sağlamak ve Ülkemizi en üst seviyede temsil edecek gençler yetiştirmek.